Piękny makijaż

Piękny makijaż

2,86 / 7 głosów

Charakteryzator (lub wizażysta) ma wiele zadań do wykonania. Jeśli już to wiesz, możesz przejść od razu do dalszej części tego artykułu.

Czym zajmuje się wizażystka?

Charakteryzator to osoba, której praca obejmuje czynności mające na celu tworzenie kompozycji kosmetycznych i estetycznych. Wizażystka może korzystać z pomocy innych, dlatego też wizażystka jest osobą, której działalność ukierunkowana jest na wygląd i dobre samopoczucie ludzi. Więcej informacji o cechach charakteryzatora można znaleźć w opisach charakterystycznych dla danego zawodu.

Najważniejsze w pracy z wizażystami jest ich zaufanie do umiejętności i znajomości zawodu. Wizażystka zachowuje się poufnie za pomocą makijażu. Jednak jako profesjonaliści mamy prawo być trochę twardo na ziemi.

Jakie zadania ma wizażystka?

Do zadań wizażystki należy wykonanie kompozycji makijażu, wykonanie makijażu oraz podkreślenie indywidualnych cech makijażu. Zadaniem wizażystki jest wiedzieć, jakiego makijażu użyć, jak go zastosować, aby zapobiec niepożądanemu rogowaceniu i innym niepożądanym wypryskom. Kolorystyka makijażu oraz jego intensywność zależą od wcześniejszego kształtu makijażu. Wizażystka musi również wiedzieć, jakiego rodzaju makijażu użyć (są różne rodzaje).

Bardzo ważnym elementem jest sprawdzenie, na jakim etapie makijaż będzie wymagał pielęgnacji pod kątem wszelkich niedoskonałości i nieprawidłowości. Bardzo ważnym elementem jest sprawdzenie, na jakim etapie makijaż będzie wymagał pielęgnacji pod kątem wszelkich niedoskonałości i nieprawidłowości.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *